Je tu jeseň a s ňou sa pomaly končia aj naše výlety. Keďže poniektorí z nás ešte neboli v košickej ZOO, rozhodli sme sa, že ju navštívime.

Vybrali sme sa tam v prvý októbrový deň. Počasie nám žičilo, vítalo nás slniečko a v Kavečanoch krásne upravené okolie ZOO s dinosaurom na úvod, keďže teraz je prehliadka ZOO spojená s Dinoparkom (viď foto).

ZOO nás prekvapila svojou veľkou rozlohou, krásne upraveným terénom, lavičkami na každom kroku aj občerstvením dostupným na každom kroku. No samozrejme najviac nás zaujali zvieratá, ktoré sme mali možnosť vidieť. Pri opiciach všetkých zaujal malý prírastok do rodinky, malá šikovná opička si získala srdce každého. Majestátny jeleň nás vítal svojim ručaním. Nedali sa prehliadnuť rôznorodo sfarbené plameniaky, ktoré sme všetci obdivovali s údivom. Zvierat je tam mnoho rôznych druhov, od malých korytnačiek až po mohutné levy.

Chýbalo nám iba terárium s hadmi a pavúkmi a mnohí z nás by si radi pozreli aj slony, žirafy či muflóny. No napriek tomu sa nám tam všetkým páčilo a zaujímavá prechádzka prospelo to každému.

Pri prehliadke sme sa často krát aj zamysleli koľko starostlivosti obnáša udržiavať celú zoologickú záhradu v poriadku a koľko ľudí má na jej prevádzku zásluhu. Zvieratá kŕmili krásne zdravou zeleninou a ovocím, bolo vidno na prvý pohľad, že strava pre zvieratá je kvalitná. Vôňa sena sa šírila všade navôkol. Zoo má aj svoje pamätné mince, ktoré sme si na pamiatku zakúpili.

Ďakujeme Resocii, že nám umožnila ďalší výlet a s tým spojený krásny zážitok do zbierky našich spomienok.