V dňoch 31. júla až 2. augusta 2013 sa konal výlet na Spiš. Prijali sme pozvanie na chatu Janka na Košiarnom briežku pri Smižanoch.

Bolo tam čo obdivovať – krásy Spiša sú úchvatné. Boli sme na Košiarnom briežku, Čingove, Čingovskom hradisku i na Sovej skale (viď. fotky). Záujem klientov bol väčší ako sa do jedného auta zmestí, a tak sme využili aj ochotu zamestnancov, ktorí použili na odvoz  súkromné motorové vozidlá.

Výletu sa zúčastnili prijímatelia sociálnych služieb v ZpB ale aj resocializačného strediska. Počasie nám žičilo. Ráno sme si spoločne pripravili raňajky a vybrali sa na túru (viď nižšie priložené fotografie). Večer sme pri tónoch gitary a praskajúceho ohňa sedeli a rozprávali si zážitky. Samozrejme, určení ľudia sa postarali o naše hladné krky a uvarili nám chutný kotlíkový guláš. Sedeli sme dlho do noci a plánovali, kam pôjdeme v nasledujúci deň.

Bolo tam krásne, nedotknutá príroda, svieži vzduch a dobrí ľudia navôkol dávali výletu príjemnú atmosféru. Bola s nami aj rodáčka zo Spiša, ktorú prišli navštíviť dcéra s rodinou (viď fotografia).

Keď sme odchádzali, bolo nám ľúto ako ten čas rýchlo letí a my sa už musíme vrátiť. No povedali sme si, že o rok sa tam zídeme zas. Cestou späť sme si ešte prezreli mesto Spišská Nová Ves (viď fotografia)

Aj takýmto výletom človek získa pozitívnu energiu a načerpá veľa síl do ďalších dní a to nehovorím, že to má veľké plus pri utužovaní dobrých vzťahov medzi klientmi a zamestnancami.

Vďaka organizácii za možnosti uskutočniť takéto akcie.