Úrad Košického samosprávneho kraja

ReSocia, n.o. poskytuje služby s podporou Úradu Košického samosprávneho kraja.

Drevospracujúci priemysel je jedným z najväčších a najziskovejších odvetví modernej ekonomiky. V súvislosti s rastom blahobytu obyvateľstva v posledných rokoch výrazne vzrástol dopyt po kvalitných výrobkoch z prírodného dreva.

V našom zariadení CDR ReSocia n.o., Petrovce 2 máme dielňu, kde pod dohľadom zamestnanca nácviku pracovných zručností sa klienti  venujú  tiež výrobe drevených výrobkov a renovácií starého nábytku.

Na dvore takmer každého z nás  alebo vo dvore našich starých rodičov, či príbuzných sa nachádza množstvo „starožitností“ ako sú drevené vozíky, fúriky, kolesá zo starých vozov, predné časti voza, konské chomúty, podkovy, korytá.

Najviac využívané pre svoju nenáročnosť a estetiku bývajú staré kolesá, ktoré stačí obrúsiť, natrieť farbou a nalakovať. Kolesá môžeme zavesiť na stenu alebo múr, prípadne vhodne umiestniť ako malú časť celej dekorácie. Vhodné sú tiež ako opora pre popínavé rastlinky, ktoré spolu vytvárajú zaujímavý efekt.
     
Medzi veľmi obľúbenú dekoráciu do predzáhradiek patria drevené vozíky, väčšieho aj menšieho formátu, do ktorých môžeme nasadiť rôzne kvety a rastlinky.

Naša dielňa J

  Zamestnanec nácviku pracovných zručností a klient Miško 

Usmiaty  Peter J

Renovácia voza

Oživili kus histórie. Klienti zariadenia CDR ReSocia n.o.,  sa rozhodli opäť sfunkčniť starý furmanský voz, ktorý  sa používal  pred 80 rokmi na zvážanie sena.