×

Chyba

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov farma201505 sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov farma201505 sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

V apríli sa začínajú liahnuť kuriatka. Začínajú na svet prichádzať mláďatá. A tie nám pripomínajú príchod jari a aj Veľkej noci.

Kto už zažil liahnutie kuriatok, vie, že je to zážitok. Je krásne vidieť tie drobné, jemnučké, pípajúce stvorenia, ktoré si vyžadujú starostlivosť, Na začiatku postačí kuriatkam mať škatuľu s napájadlom, kukuričným škrobom a kŕmnou zmesou pre kuriatka. Potrebujú aj dostatočne teplučko. Na začiatku je to aj 30 stupňov Celzia. Týždňové kuriatka už môžu ísť na exkurziu po okolí. Ak je dostatočne teplo, môžeme ich postupne privykať na život na dvore vrátane zobkania pšenice. Ale, aby sme išli po poriadku.

Zamestnanci a klienti Resocie a ZpB sme si vyskúšali kŕmenie kuriatok, aby sme sa im potešili. Zadovážili sme si liaheň a násadové vajcia. Starali sme sa o nich každý deň (21 dní). V intervaloch sme sa striedali na otáčaní vajec, kto mal službu. Mali sme nasadených 79 vajec. Vyliahlo sa 38 kuriatok. Na prvý raz je to veľký zázrak aj pre nás laikov. Tešili sme sa keď sme počuli život vo vajíčku a netrpezlivo sme čakali deň D. Kedy na svet prídu rozkošné kuriatka. Človek sa cíti ako malé dieťa a teší sa s príchodu nového života. Ožili v nás krásne pocity a aj mi zamestnanci aj klienti sme mali slzy na krajíčku ako sme videli,ako sa prebývajú na svet . To rozkošné pípajúce klbko s jemnulinkým páperím oživilo v nás nezabudnuteľné pocity. Veď pozrite sa sami vid foto.

{gallery}farma201505{/gallery}