Kontakt:
067 04 Repejov 19, pošta Oľka, Prešovský kraj

Tel. kontakt: 0907 611 098, 0911 384 745
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Počet miest na vykonávanie resocializačného programu (RP): jedna skupina 15 miest

 

CDR RS Repejov je prevádzkované v dvojposchodovej budove bývalej málo triednej základnej školy obce Repejov. V suteréne je kotolňa na tuhé palivo.. Na prízemí strediska sa nachádza jedáleň/spoločenská miestnosť, miestnosť na prípravu stravy a sklad potravín, oddychová miestnosť, pracovňa personálu a 1 trojlôžková izba, 2 hygienické zariadenia a dve kúpeľne. Na poschodí je 6 dvojlôžkových izieb, 3x hygienické zariadenia, ktoré sú vyčlenené zvlášť pre mužov, pre ženy a pre personál a 2x sprchovací kút zvlášť pre ženy a mužov. WC a kúpeľne sú oddelené. V tejto časti je aj terapeutická miestnosť pre psychológa. Vstup do všetkých miestností je samostatný, žiadna miestnosť nie je prechodová, so spoločným vstupom. Štandardnou vybavenosťou izieb, okrem postelí, sú skrine s úložnými priestormi (ktoré je možné zabezpečiť si, po dohode so sociálnym pracovníkom, zámkom), nočné stolíky, poličky, stoly a stoličky. Zútulnenie izieb (v podobe reprodukcií, vlastných výtvorov, kvetov, ako aj TV, rádia a pod.) je možné po dohode so spolubývajúcimi. Izby a kúpeľne sa štandardne pre bezpečnosť a podanie prvej pomoci nezamykajú. V prípade priepustky, klienti o zamknutie izby môžu požiadať.

Exteriér tvorí veľký dvor so záhradou a prenajatý priestor pre chov sliepok, zajacov, oviec resp. kôz. V rámci pracovných aktivít klienti sami obhospodarujú okolie strediska (upravujú priestory na relaxáciu, kosia trávnik, vysádzajú kvety). RS v Repejove leží v malebnej dedinke uprostred hôr a okolitých lúk. Možnosť kultúrneho a športového vyžitia ponúka RS výletmi do okolitých zaujímavých miest Medzilaborce - Múzeum Andyho Warhola, Stropkov - mini ZOO, vodná nádrž Domaša, Svidník - skanzen, Dukla a pod.)

Odborný tím zamestnancov CDR RS Repejov je zložený zo sociálneho pracovníka a psychológa na pol úväzok. RS vedie vedúci a v skupine sú k dispozícii ďalej 5 ti zamestnanci na pozíciách asistent sociálnej práce, sociálny pracovník, zamestnanec pre nácvik pracovných zručností a do smien, keďže ide o celoročnú prevádzku. Činnosť a prevádzka CDR RS Repejov sa riadi akreditovaným Resocializačným programom, ktorý je zverejnený na web stránke ReSocia, n.o. v sekcii Centrum pre deti a rodiny.